Ürünler » Kaspersky
Kaspersky Lab dünya genelinde 100'den fazla ülkede faaliyet gösteren uluslararası bir gruptur. Şirketin genel merkezi Moskova Rusya'dadır. Buradan global faaliyetleri ve iş geliştirmeyi yönetmektedir.

Kaspersky Lab şu anda 2.300'den fazla çok kalifiye uzmanı istihdam etmektedir. Şirketin 29 ülkede kendi bölge ofisleri bulunmakta ve dünya genelinde 300 milyondan fazla kullanıcıya koruma sağlamaktadır.

Benzersiz deneyim ve bilgi

Kaspersky Lab 2011 yılında ondördüncü yılını kutlamaktadır. Şüphesiz, şirketin en değerli varlığı, kötü amaçlı yazılım geliştirme eğilimleri herkesten önce bilmemizi sağlayan, virüslerle ve diğer IT tehditleriyle mücadelede kazandığı durmak bilmeyen uzmanlığıdır. Bu, rekabette bir adım önde kalmamızda ve kullanıcılarımıza yeni saldırı türlerine karşı en güvenilir korumayı sağlamamızda yardımcı olur.

Tüketici ürünleri

Üst düzey profesyonelliği ve kendini adamasından ötürü Kaspersky Lab anti-virüs korumasının geliştirilmesinde piyasanın liderlerinden biri haline gelmiştir. Kaspersky Lab Linux, Unix ve NetWare için tam ölçekli çözümler, yeni ortaya çıkan virüsleri saptamak için tasarlanmış yeni nesil sezgisel çözümleyici, çok biçimli ve makro virüslerine karşı etkili koruma, sürekli güncellenen anti-virüs veritabanları ve arşivlenen dosyalardaki virüsleri saptama tekniği dahil anti-virüs sektöründe birçok teknolojik standardı ilk geliştiren olmuştur. Bu yansımasını, kendi ürünlerini yürütmek için Kaspersky Anti-Virüs motorunu seçen Alt-N (ABD), AdaptiveMobile (İrlanda), Blue Coat (ABD), Check Point (İsrail), Clearswift (İngiltere), CommuniGate Systems (ABD), Critical Path (İrlanda), D-Link (Tayvan), GFI (ABD), IBM (ABD), Juniper (ABD), Kaseya (İsviçre), LANDesk (ABD), Microsoft (ABD), Mobixell (İsrail), M86 (ABD), Netasq (Fransa), Netgear (ABD), Parallels (ABD), Safenet (ABD), Sonicwall (ABD), WatchGuard (ABD) ve ZyXEL (Tayvan) dahil birçok itibarlı güvenlik yazılımı geliştiricide bulmaktadır.

Kaspersky Internet Security 2011, şirketin ev kullanıcıları için amiral gemisi ürünü, kişisel bilgisayarları tüm İnternet tehditlerinden tümüyle korumaktadır. Çözüm, bir bütün olarak sistem hakkında mümkün olan bütün bilgiyi sağlayan böylece kötü amaçlı etkinliğin azami denetimini ve gerekirse bilgisayarın normal çalışma parametrelerinin kurtarılmasını sağlayan yeni Sistem Gözcüsü teknolojisini güçlendiren gelişmiş bir uygulama etkinliği denetimi olan HIPS'i (Ana Bilgisayar Tabanlı Saldırı Engelleme Sistemi) içerir. Kaspersky Internet Security 2011, ilk kez Kaspersky Internet Security 2010 uygulamasında başlatılan, uygulamalar için güvenli, yalıtılmış bir ortam sağlamak için sanallaştırmayı kullanan gelişmiş bir 'kum havuzu' teknolojisini de içerir. Kaspersky Internet Security 2011 kullanıcılara yenilikçi, dağıtılmış bir kötü amaçlı yazılı denetim sistemi olan Kaspersky Güvenlik Ağının avantajlarını da sunar.

Kaspersky Internet Security itibarlı uluslararası araştırma merkezleri ve IT yayınları tarafından yapılan testlerde düzenli olarak birincilik ödülleri almaktadır.

Şirketin tüketici ürünleri çeşitlerinden başka bir popüler çözüm ise, dünya genelindeki milyonlarca kullanıcıya çok etkili temel koruma sağlayan kanıtlanmış anti-virüs teknolojilerini içeren Kaspersky Anti-Virüs 2011 uygulamasıdır.

Kaspersky PURE optimize edilmiş ev ağı koruması için tümleşik bir çözümdür. Kaspersky PURE bilgisayarınızı ne için kullanırsanız kullanın güvenli ve verimli bir dijital ortam sağlaya yeni sınıf bir ürünü temsil eder.

Kaspersky PURE web kaynaklı her türden tehdide karşı tam korumayı genişletilmiş ebeveyn denetimi, veri yedekleme ve bir parola yönetim programı olan şifreleme araçlarını içeren yeni, gelişmiş özelliklerle ve tüm ev ağınızı yönetebilme veya ağdaki herhangi bir bilgisayardaki web tarayıcınızın ve işletim sisteminizin güvenlik ayarlarının ince ayarları ile birleştirir.

Kaspersky PURE, şüpheli uygulamaların güvenli bir sanal ortamda çalıştırılmasına olanak veren en yeni 'kum havuzu' teknolojileri, bilinmeyen tehditlerin ileriye etkili olarak tespit edilmesi, uygulama denetimi ve şüpheli programların parolalar, kullanıcı adları, kişisel bilgiler ve işletim sistemi ayarlarına erişimi düzeyinin sınırlanması dahil Kaspersky Anti-Virüs ve Kaspersky Internet Security kullanıcılarının bildiği ve takdir ettiği tüm özellikleri bulundurur.

Kaspersky Mobile Security mobil aygıtları ağ saldırılarından, mobil platformları hedefleyen kötü amaçlı yazılımlar ve SMS spamlardan koruyan kullanıcı dosta ve güvenilir bir çözümdür. Akıllı bir telefonun kaybolması durumunda bellekteki veriler korunmaya devam eder.

Kurumsal ürünler

1999 yılında Kaspersky Lab Linux/FreeBSD işletim sistemleriyle çalışan işistasyonları, dosya sunucular ve uygulama sunucuları için tümleşik anti-virüs yazılımını başlatan ilk şirketti. Bugün şirket en popüler işletim sistemleri için tüm etkili IT güvenlik çözümleri çeşitlerini sunmaktadır. Kaspersky Açık Alan Güvenliği tüm platformlarda sorunsuz çalışan tek bir tümleşik uygulamalar takımıyla dünya sınıfı kötü amaçlı yazılım karşıtı korumalı her türden kurumsal altyapı sağlar. Her işistasyonu, laptop, dosya sunucusu, posta sunucusu, İnternet ağ geçidi veya akıllı telefon çalışanlar ister ofiste, uzaktan veya evde çalışsın, müşteriye ağın güvenli olduğuna ilişkin tam bir güven duygusu vererek tümüyle korunur.

İş ürünleri çeşitleri Windows, Linux ve Novell NetWare işletim sistemleri, Microsoft Exchange ve IBM Lotus Domino grup yazılımı sunucuları çalıştıran dosya sunucuları ve veri depolama sistemlerinin korunması için uygulamalar içerir. Aynı zamanda Sendmail, qmail, Postfix ve Exim posta sunucularının, Microsoft ISA Server/Forefront TMG ve çeşitli Linux proxy sunucularını, Windows, Linux veMac işletim sistemlerini çalıştıran işistasyonlarının ve laptopların yanı sıra BlackBerry, Windows Mobile ve Symbian platformlarını kullanan akıllı telefonları kapsar.

Şirketin ürün çeşitleri işletmelerin ve büyük devlet kuruluşlarının bağlı olması gereken, aşağıdakileri içeren ana bilgi güvenlik şartlarının tümünü kapsar: Mükemmel koruma düzeyleri, değişen koşullara uyum sağlayabilme, ölçeklenebilirlik, farklı platformlara uyumlu olma, yüksek performans, hatalara karşı yüksek tolerans, kullanım kolaylığı ve yüksek değer. Kaspersky Lab’ın kurumsal çeşitlerinin ana avantajlarından biri kullanılan platformların sayısı ve türüne bakılmaksızın tüm ağa uzanan Kaspersky Yönetim Kiti 8.0 tarafından sağlanan kolay, merkezi yönetimdir.

Kaspersky Yönetim Kiti 8.0 birkaç makineden karmaşık yönetim yapısına sahip dağıtılmış ağlara kadar her boyutta bilgisayar ağlarına sahip kuruluşların anti-virüs koruması yönetimi için esnek bir model uygulamasına olanak veren 40'tan fazla yeni ve gelişmiş özellik içerir. Kaspersky Yönetim Kiti 8.0 uygulamasını kullanan bir koruma sistemini yönetmek için gereken çok az zaman ve kurulum kolaylığı Kaspersky Lab anti-virüs çözümlerinin toplam sahiplik maliyetini en aza çekmeye yardımcı olur.

Kaspersky Lab uzmanları istenmeyen postalara karşı mükemmel bir koruma düzeyini sağlayan gelişmiş bir spam filtreleme çözümü –Kaspersky® Anti-Spam – tasarlamıştır. Çözüm postaları trafiği filtrelemek için SPF ve SURBL teknolojilerini kullanarak, bir iletinin resmi özniteliklerini çözümleyerek ve ayrıca imza çözümlemesini, dilbilimsel çözümlemeyi ve ek denetimler için UDS teknolojisini kullanarak tedarikçilerin ve kuruluşların kara listeleriyle karşılaştırarak kontrol eder.

Kaspersky Lab her büyüklükteki şirketler için yeni bir IT güvenliği dış kaynak kullanımı hizmetleri çeşitleri sunmaktadır. Kaspersky Ana Bilgisayarlı E-posta Güvenliği güvenilir ve etkili spam filtreleme sağlar. Bu ekonomik olarak etkin çözümün uygulanması kolaydır ve kurumsal ağlar için geçerli ve henüz bilinmeyen e-posta tehditlerine karşı dünya sınıfında koruma sunar. Kaspersky Ana Bilgisayarlı Web Güvenliği İnternet ağ geçitleri aracılığıyla kurumsal ağlara sızan IT tehditlerine karşı koruma sağlar. Bu hizmet, internet trafiğinin taranmasını web içerikli filtrelemeyle birleştirir ve minimum finansal harcamayla eksiksiz kurumsal ağ güvenliği sağlar. Şirketler, hizmetin yardımıyla, çalışanların İnternette etkili ve güvenli etkileşimine olanak verirken aynı zamanda sosyal ağlarda iletişim kurmak gibi kişisel etkinliklerini sınırlayan bir güvenlik politikası uygulayabilir.

Kaspersky Lab tarafından sunulan ürün çeşitleri kötü amaçlı yazılımlara ve diğer dış tehditlere karşı benzersiz bir koruma düzeyi sağlar. Kaspersky Lab müşterileri ürünlerimizin en etkin biçimde çalıştırılması için çok çeşitli ek hizmetlere erişime sahip olur. Şirket aynı zamanda günün yirmidört saati birkaç dilde telefonla ve e-postayla teknik destek sağlar.

Müşteriler

Dünyada 300 milyonun üzerinde kişi Kaspersky Lab ürünleri ve teknolojileri tarafından korunmaktadır. Kaspersky Lab’ın kurumsal müşteri tabanı dünya genelinde küçük ve orta büyüklükte işletmelerden büyük devlet işletmeleri ve ticari işletmelere kadar, 200.000 şirketi aşmaktadır.