Ürünler » Mitel IP Santral

Mitel MX-ONE Telephony Server

Mitel MX-ONE, kurumsal müşteriler için dizayn edilmiş 50.000 kullanıcıyı destekleyen telefon santralıdır. Mitel MX-ONE iletişim ortamında kullanıcıların önlerindeki bariyerleri kaldırmak için dizayn edilmiştir. Bunun anlamı yer, zaman ve kitle iletişim araçlarından tamamen bağımsız olmasıdır. Ses, data, görüntü iletimi ve uygulamaların paylaşımı bir ağ üzerinden yapılabilmektedir. Kullanıcıların hareketli veya sabit olması da kullanıcının eriştiği uygulmaları kısıtlamaz. Buna ilave olarak, MX-ONE kullanıcıları SIP gibi standart iletişim protokollerini kullanabilmekte ve Microsoft LCS (Live Communication Server) ile entegre servislerinden yararlanabilmektedir.

BAZI AVANTAJLAR

Hareketinizi kısıtlamayın – İstediğiniz yerden ofisinizdeymiş gibi aynı servislere ve özelliklere ulaşabilirsiniz. MX-ONE, mobil abone, serbest oturum, WLAN/SIP ve DECT (kablosuz abone) özelliklerini destekler.
Esnekliğinizi arttırın – Hareketli ve sabit, ses ve data, özel ve genel ağları entegre edebilirsiniz. MX-ONE bünyesindeki zengin donanım opsiyonlarıyla dağıtılmış veya merkezi mimariyi kurumunuz ihtiyaçlarına göre kullanabilirsiniz.
Fonksiyonlarınızı arttırın – İş performansınızı genişletin, verimliliğinizi yükseltin. MX-ONE, geniş bir yelpazede uygulama ve özellik sağlar. Bunlardan bazıları LCS entegrasyonu ve SIP desteğidir.
Yatırımlarınızı koruyun – Maliyetlerinizi kısın. Yeni teknolojilerle entegre edebildiğinizde, yatırımlarınız korunmuş ve katma değer elde edilmiş olur. MX-ONE, açık standartları destekler. Bunun anlamı, üst versiyonlara kolay geçişler ve merkezden yönetimdir.

SİSTEMİ OLUŞTURAN BİLEŞENLER ve FONKSİYONLAR

MX-ONE aşağıdaki entegre bileşenlerin saydam bir şekilde uyumlu çalışmasından oluşur.

MITEL MX-ONE™ TELEPHONY SYSTEM, MX-ONE konseptinin ana parçasıdır. IP-PBX olarak telefon özellikleri sunar. Telephony server ve media gateway,  Kurumunuzda halihazırda kullanmakta olduğunuz data cihazlarıyla kolayca entegre edilir.
 
MITEL MX-ONE™ UYGULAMALARI – Contact Management Suite (CMG), anında mesajlaşma, ortak rehber, çağrı logu ve kişisel profil yönetimi gibi uygulamaları bünyesinde barındırır ve zenginleştirir. Aynı zamanda CMG, Microsoft Office/Outlook, Lotus Domino/Notes ve Novell/Groupwise  gibi uygulamalarla entegre edilebilir açık mimariye sahiptir.
 
MITEL MX-ONE™ MESSAGING sistemi sizin bütün mesajlarınızı tek bir noktada toplar ve siz nerede olursanız olun size ulaştırır. Microsoft Outlook, Lotus Notes ve Novell Groupwise  programları ile uyum içinde çalışır. Temel ses mesajlarından, birleşik mesajlaşmaya kurumunuzun  ihtiyacı olan uygulamaları sunar.
 
MITEL MX-ONE™ MANAGER Bugünün IT yönetim platformlarıyla mükemmel uyumludur. MX-ONE iletişim ağlarını ile sadece bir noktadan yönetmenizi ve performans analizi yapmanızı sağlar.

 

MX-ONE ÖZELLİKLERİNDEN BAZILARI

·    Eşsiz dağtılmış mimari 
·    50.000 kullanıcı
·    Donanım optimizasyonu ve esnek yapı
·    SIP abone/trunk desteği (voice over WLAN)
·    Yedekleme ve güvenlik alanlarında, gelişirilmiş sistem karakteristiği
·    İleri düzey telefon kullanımı ve geleneksel santral özellikleri
·    Geliştirilmiş son kullanıcı özellikleri
·    Bakım işletim konsolu
·    Solidus eCare ile entegrasyon (Mitel multimedia Contact Center)
·    Mevcut MD110 müşterileri için versiyon yükseltme seçeneği

Esneklik ve Ölçeklenebilirlik

MX-ONE , kullanıcı ihtiyaçlarına göre tasarlanabilen esnek bir mimariye sahiptir.

- Merkezi ya da dağıtılmış
- Tek sistem ya da ağ altında çalışan çoklu sistem
- Yedekli sunucu,ağ,HLR ya da sunucu bonding

Tek bir sunucu max. 15.000 SIP kullanıcı desteklemektedir.İstendiği takdirde SIP kullanıcı ile birlikte H.323 ,TDM ve GSM kullanıcıları ile birlikte değişik kombinasyonlar oluşturulabilmektedir.Tek bir sunucuya 15 adet MGW bağlanabilir.Sunucu ilaveleriyle sistem basit bir şekilde genişletilebilmektedir.Hem MGW hem de sunucular ,aynı merkezde ya da farklı coğrafik merkezlerde konumlandırılabilir.

Yedekleme Seçenekleri

 

%99,999 sistem çalışabilirliğini sağlamak için hem ağ hem de sunucu seviyesinde yedekleme alternatifleri bulunmaktadır.MX-ONE ,sunucu bonding,IP aboneler için otomatik kullanıcı datalarının diğer sunuculara dakopyalayan HLR yedekliliği,N+1 sunucu yedekleme gibi alternatiflerle üst düzeyde maximum güvenirlilikte çözümler sunmaktadır. Tek Noktadan Yönetim MX-ONE ve UC ,çözüm bileşenleri ,tek bir GUI arayüzüyle merkezi ya da uzaktan yönetilebilmektedir.Yönetim programıyla kullanıcı tanımlamaları ve yazılım yüklemeleri gibi işlevler yapılabilmektedir.Herhangi bir kesinti olmadan sisteme yazılım yüklenebilmektedir.Eski ve yeni versiyonlar arasında geçiş yapılabilmektedir. Güvenli İletişim MX-ONE çeşitli seviyelerdeki güvenlik çözümleriyle iletişimi daha güvenli hale getirmektedir.Gömülü virüs güvenlik bileşenleri,opsiyonel TLS ve SRTP kriptolama ve IEEE 802.1x tabanlı ağ erişim kontrolüyle Ip telefon kullanıcıları ve IP araçlarına güvenilir bir ortam sunar.

AMC (Mitel Mobie Client)

GSM mobil telefonlar ,MX-ONE sisteminin bir abonesi olarak tanımlanabilmekte ve AMC ile bu telefonlar GUI arayüzüne sahip olabilmektedir.Bu sayede PBX özellikleri kullanıcıların hizmetine sunulabilmektedir.Dual Mode özelliği ile GSM ve WiFi ağları arasında kesintisiz anahtarlama yapılarak,iletişim maliyetleri minimuma indirgenebilmekte,kurum içinde de dahili telefon kullanımı mümkün olmaktadır.Ayrıca,kurum içinde ve dışında aboneler SRTP ve TLS ile güvenilir iletişimi sürdürebilmektedir.

- Kısa numara ile arama
- Telefon santrali özellikleri
- Mobil LCR
- Dual Mode(GSM ve WiFi kesintisiz anahtarlama)
- Rehbere Erişim (LDAP)
- Mobil Presence
- Mobil IM
- Voip Kriptolama (SRTP/TLS)
- Tek bir mesaj kutusu
 

Desteklenen Modeller

- Symbian S60 3rd edition
- Symbian S60 5 th edition
- RIM 4.5,4.6, and 5.0
- IPhone IOS
- Andorid (Q3 2010)